Etkinlikler

Atlı Turizm

Doğal güzellikleri içinde barındıran ilçemizdeki, vahşi yaşamını ve tarihini keşfetmek için fantastik bir yolculuktur atlı turlar. İlçemizin tertemiz havasını soluyarak, doğal manzaralarla çevrili endemik bitki örtüsüyle kaplı bir yapıya sahip milli parkta rengarenk mevsim ağaçlarının arasında başak, çiçek tarlalarında atlarla gezmek gerçek bir keyiftir ilçe merkezinden başlayan atlı tur başak tarlalarından geçerek yüzlerce kuş ve yabani hayvanların arasından derelerin kenarlarındaki muhteşem güzellikleri seyrederek devam eder.

Rehberinizin eşliğinde konvoy halinde geçen at turlarını küre dağlarının büyük bir kısmını içerisinde barındıran ilçemizin muhteşem güzellikler ile yaşarsınız. Sarımeşe Otel tarafından size tahsis edilmiş rehberiniz sizi otelimizden alıp tur bitimide tekrar otelimizde bırakır eğer daha önceden atçılık hakkında bilgi sahibi iseniz bu gezi sizin için şüphesiz daha zevkli geçecektir. Atlı Turları sizin isteğinize göre ister saatlik isterseniz günlük olarak düzenlenmektedir.

Av Sporları

Küre Dağları milli parkı içerisinde barındırdığı ekosistem nedeni ile yaşam açısında ülkemizde farklı bir zenginliğe sahiptir. WWF tarafından yakın bir zaman içerisinde korumaya alınan milli parkta korunan değerler dışında dönemsel av iznine tabi olarak yasal olarak avlanması serbest bırakılmış av hayvanlarıda bulunmaktadır. Siz av tutkunları için avlanma süreleriniz dışında tüm konfor imkanlarına sahip otelimizden haraket ile av sahalarınıza kadar konusunda uzman rehberlerimiz eşliğinde etkinliklerinizi rahatlıkla gerçekleştirme imkanı sunuyoruz.

Çadır ve Kamp Turizmi

İlçemiz açık hava fotoğrafçılığı, kuş gözlemciliği ve dağcılık, izcilik eğitimi ve bunlara bağlı olarak yerleşke bölgeleri açısından zengindir. Kamp yapma imkanı sunan yaylalar, akarsu kenarları ve altyapısı müsait çadır alanlarımız ile siz doğa tutkunlarına aktivitelerinizde rehberlik, güvenlik ve her türlü ihtiyaçlarınıza otelimiz cevap verebilmektedir.

Deniz Turizmi

Kastamonu deniz turizmi açısından zengin bir il dir. Bu gaye ile günlük gidip gelinebilen bir çok plaj bulunmaktadır. Örnek vermek gerekirse Arkeolojik ve tabii sit alanı olması sebebi ile doğal bir güzelliğe sahip gideros koyu başta olmak üzere Karadenize has orman, dere, kumsal, plaj gibi bütün güzellikleri tek seferde günlük olarak yaşayabileceğiniz diğer sahil şeridine ilçelerimize günlük tur ve gezi organizasyonları yapılmaktadır.

Doğa Yürüyüşü

Doğa yürüşüyü doğada bir noktadan diğer bir noktaya varmak amaçlı yapılan genelde hafif tempolu sportif yürüyüşlerdir. Bu spor her mevsimde yapılabilir, ancak hava ve ortam şartlarına, uzunluğuna ve zorluk derecesine göre gerekli hazırlıklar yapılmalıdır. Parkurları birkaç saat sürebileceği gibi birkaç hafta hatta ay da sürebilir.

Doğa yürüyüşlerinizi otelimiz tarafından başlangıcından bitişine hatta rehberlik ve ulaşımına kadar sizelerin hafta sonu tatil etkinlikleriniz içerisinde, şehrin streslnden bir nebze olsun uzaklaşmak ve diğer alternatif etkinliklerinizi gerçekleştirebileceğiniz aktivitelerimizle desteklenerek, günübirlik ilçeye yakın tamamen doğal güzelliğini, temiz havasını, vahşi yaşamını içerisinde barındıran milli parkımız sınırlarındaki parkurlarda güvenli bir biçimde gerçekleştirebilirsiniz.

Doğa yürüyüşlerimizin sonucunda vücut ve ruh sağlığınız üzerinde çok olumlu etkileri olduğu ve haftaya yoğun iş temposuna çok yüksek bir performans kattığını kendi gözlerinizle göreceksiniz. Bu sporun yüksek kondisyon veya teknik istemiyor oluşu sakatlanma vb. risklerinin çok düşük seviyelerde seyretmesi, maliyetinin az olması, sebebi ile sizleri bu zevki yaşamak için davet ediyoruz. Diğer sahil şeridine ilçelerimize günlük tur ve gezi organizasyonları yapılmaktadır.

Fotoğrafçılık

Kastamonu deniz turizmi açısından zengin bir il dir. Bu gaye ile günlük gidip gelinebilen bir çok plaj bulunmaktadır. Örnek vermek gerekirse Arkeolojik ve tabii sit alanı olması sebebi ile doğal bir güzelliğe sahip gideros koyu başta olmak üzere Karadenize has orman, dere, kumsal, plaj gibi bütün güzellikleri tek seferde günlük olarak yaşayabileceğiniz diğer sahil şeridine ilçelerimize günlük tur ve gezi organizasyonları yapılmaktadır.

Kış Sporları

Kastamonu diyince akla il gelen ılgaz ve civarı, özellikle kış aylarında hafta sonu tatillerini değerlendirmek isteyen doğa tutkunları için vazgeçilmez olmuştur. Otelimizde haraket ile yaklaşık 1 saat süren ulaşımın ardından bu bölgenin coğrafyası nedeni ile yağan karın oluşturduğu panorama dışında alternatif sporlara meraklı tatilciler için ılgaz, kayak, snowboard ve snowski imkanlarını sunmaktadır. İlçemizin büyük bir bölümünü kaplayan Küre Dağları milli parkı içerisinde ise kış mevsimi yaşanılası bir güzelliğe sahiptir.

Off Road ve Motocross

Kastamonu ilimiz özellikle milli park sınırları içerisi yol açısından genellikle dağlık ve stabilize olduğundan dolayı arazi olarak arazi tipi araçlar için motor sporlarına uygun doğal parkurları içerisinde barındırmaktadır.

Olta Balıkçılığı

Hafta sonları tatil amaçlı geldiğiniz ilçemiz içerisinde bulunan akarsularda alternatif doğa sporu amaçlı olarak olta balıkçığı yapma imkanına sahipsiniz. Akarsu, dere ve göletlerimizde genel olarak halk dilinde kızılkanat olarak bilinen (Scardinus erythrophthalmus) ve Ankara çamur balığı (Neomacheilus Angorae), Tatlı su kefali (Leuciscus vepholus), Siraz (Capoeta tinca) bulunmaktadır. Bu balıklar çok sığ suların yüksek ve soğuk iklim ısısına dayanabiliir. Mayıs - Haziran arasında yapışkan yumurtalarını kıyıların kumluk ve çakıllarına bırakır. Ekosistem içerisinde önemli bir yere sahip olan bu değer siz av ve spor meraklıları için doğal yaşamın dengesini bozmadan hafta sonu tatilinizi en mükemmel bir şekilde değerlendirebileceğiniz alternatif bir etkinliktir.

UNUTULMAZ TATİLLER SARIMEŞE OTEL'DE YAŞANIYOR...